Kā jārīkojas, lai ievāktu materiālu taksidermijas skulptūrai (izbāznim)?

Šī ir īsa instrukcija gadījumiem, ja Jūs uzreiz pēc medībām vai beigta dzīvnieka atrašanas svaigo trofeju vai atradumu, kuru vēlaties saglabāt kā izbāzni, nevarat nogādāt taksidermijas darbnīcā tālākai apstrādei.
Dodoties medībās, jau pirms to sākuma dariet savam pavadonim zināmu, kā Jūs vēlaties saglabāt trofeju: kā veselu izbāzni vai tikai kā kādu tā daļu, kā izbāztu galvu vai tikai atsevišķi ragus, ilkņus, galvaskausu vai ādu. Tas ir svarīgi, lai nomedītais dzīvnieks tiktu dīrāts un preparēts atbilstoši Jūsu vēlmēm.

Atrodot beigtu vai nomedījot kādu neliela izmēra dzīvnieku vai putnu, tas jāsasaldē saldējamā kamerā, kura nodrošina vismaz -180ºC, nevis vienkārši jānovieto ledusskapī vai vēsumā. Pirms sasaldēšanas medījums vai atradums jāieliek polietilēna maisiņā, lai novērstu tā atūdeņošanos, kas apgrūtina tālāko materiāla apstrādi. Klāt jāpievieno zīmīte ar objekta nosaukumu, ieguvēja vārdu, adresi, iegūšanas vietu, laiku, citām nepieciešamām ziņām.

Liela izmēra medību trofejas vēlams tūlīt nogādāt darbnīcā. Sagatavojot dzīvnieku galvas, neaizmirstiet, ka skulptūrai būs vajadzīgs kakls, tāpēc kopā ar galvu nepieciešama atdīrāta kakla āda.

Ja nav materiāla taksidermijas skulptūrai, bet ir vēlēšanās iegūt uzskates līdzekli vai interjera dekoru, ir iespējams izdarīt pasūtījumu.

Ja ir materiāls taksidermijas skulptūrai, bet nav vēlēšanās to izmantot savām vajadzībām, aicinām uz sadarbību, lai materiāls neaizietu bojā. Atkarībā no tā kvalitātes un vērtības iespējama materiāla atpirkšana, par cenu vienojoties katrā gadījumā individuāli.